Kampania „Dobry Rodzic – Dobry Start”

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Czarnkowie Ambasadorem Ogólnopolskiej Kampanii
„Dobry Rodzic – Dobry Start”

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Czarnkowie została Ambasadorem Ogólnopolskiej Kampanii „ Dobry Rodzic – Dobry Start”. Kampania adresowana jest do rodziców dzieci w wieku od 0 do 3 lat oraz rodziców oczekujących na dziecko.
Miała na celu zwrócenie uwagi na fakt, że rodzicielstwo jest zadaniem, z którym czasami trudno sobie poradzić. Jednocześnie mass media, pokazując rodziców małych dzieci, prezentują wizerunek wypoczętych, szczęśliwych dorosłych i uśmiechnięte dzieci. Dlatego też rodzice, którzy napotykają na problemy, wstydzą się o tym mówić, traktują swoją sytuację jako niepowodzenie. Często nie wiedzą, gdzie mogą szukać pomocy.

Rodzice małych dzieci powinni więc otrzymać wsparcie, by dysponowali jak największą wiedzą o tym, co sprzyja prawidłowemu i zdrowemu rozwojowi ich dziecka, a co szkodzi; by wiedzieli, jak w trudnych sytuacjach zapanować nad swoimi emocjami; by byli świadomi, że w razie problemów związanych z rolą rodzica istnieje szereg instytucji i organizacji, do których mogą zwrócić się po poradę i pomoc. Jedną z takich instytucji jest właśnie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Czarnkowie.